Pazar Yerlerindeki Yüksek Komisyon Ve Tekelleşme

Pazar Yerlerindeki Yüksek Komisyon Ve Tekelleşme

Günümüzde sanal dünya içerisinde ticaret gerçekleştirmek için ürünlerinizi insanlara ulaştırabileceğiniz pazar yerlerine bakıldığında, özellikle birçok farklı platform bulunmaktadır. Bu platformlar televizyon reklamları, akıllı telefonlardaki uygulamalarda görebildiğiniz reklamlar, hatta açık hava reklamları gibi her noktada büyük tanıtımlar gerçekleştirmektedir. Fakat alışveriş yapan kişilerin ve ürün satışı gerçekleştiren kişilerin tümü tarafından bilinmektedir ki bu pazar yerlerinde çok yüksek komisyon oranları yer almaktadır.

Sanal pazar yerlerinde uygulanan komisyon, elbette ki kazanç elde etmek isteyen pazar yeri sahiplerinin en büyük hakkıdır. Fakat kargo avantajları, popüler tanıtımlar, ünlü isimlerin sağladığı tanıtımlar gibi birçok farklı avantaj ile bu sanal pazar yerleri tekelleşme gibi bir durum da ortaya çıkarmıştır. Oysa ki bu kadar sert ve zorlu bir ortam içinde dahi satinalmacin.com uzun bir süredir internet dünyasında yapı dünyası açısından çok önemli bir sanal pazar yeri olarak kabul edilmektedir.

Sanal Pazar Yerlerindeki Yüksek Komisyon Mecburiyet Değildir

Bugün bilinen en popüler sanal pazar yerlerinde ürünlerin satış fiyatlarına uygun bir şekilde örneğin kimi zaman 100 TL\'ye kadar kim zaman 1000 TL\'ye kadar uygulanan sabit komisyon bedelleri veya belirli bir yüzdelik ile uygulanan komisyon bedelleri her geçen gün artış göstermektedir. Çünkü özellikle bu platformları kullanan kişi sayısı arttıkça ve bilhassa koronavirüs gibi salgın dönemlerinde bu platformlar daha fazla talep edilen bir yere sahip oldukça komisyon bedellerinde de artış yaşanmaktadır.

Satinalmacin.com bugün izolasyon, mobilya, peyzaj, elektrik ürünleri, korkuluk, tarım ürünleri, giyim ve aksesuar gibi birçok farklı noktada sektörel alanlar için avantajlar sağlarken, komisyon açısından da çok avantajlı bir yapıya sahiptir. Yüksek ve sıkıntılı komisyon oranları ile karşılaşmadan güvenilir ve zengin çeşitler ile alışveriş gerçekleştirme avantajı sağlanan bu platformda ürünlerinizi Türkiye\'nin dört bir tarafına çok kolay bir şekilde ulaştırırken, yüksek komisyon oranlarına mahkum olmadan e-ticarete devam edebilirsiniz.

Pazar Yerlerinde Tekelleşmenin Çözümü

Bahsedilen yüksek komisyon ile birlikte birçok kişiyi e-ticarette sıkıntılı bir hale getiren pazar yerleri, aslında bu komisyon oranları dışında özellikle kargo ücreti avantajları, yüksek bütçeli reklamlar, insanlara alışverişte sundukları pratik sistemler gibi birçok noktayla da monopol bir ticaret dünyası elde etmeye çalışmaktadır. Ancak bu tek tip ticaret dünyasının çözülebilmesi açısından da çok pratik bir yol bulunmaktadır.

Satinalmacin.com olarak uzun yıllardır sektörde verdiğimiz hizmetler ile birlikte birçok farklı kategoride toptan satın alımlar için avantajlı bir yapı ile hizmet veriyoruz. Bugün bünyemizde bulunan onlarca farklı firma kendi sektörlerinde sundukları ürünler ile komisyon oranları açısından çok düşük rakamlar sayesinde insanlara en iyi ürünleri ulaştırabiliyor. Bu sayede satinalmacin.com gibi artan platformlar, sağladıkları avantajlar ile dijital dünyada e-ticaretin daha geniş bir pazarda bağımsız şekilde yapılmasını sağlayacaktır.